Китаю Сі Цзіньпін зустрівся з Трампа на першому саміті

Американо-китайської торгівлі-це на порядку денному, як два світових лідера вперше зустрінуться в маєтку Трампа у Флориді

Голова КНР Сі Цзіньпін і президент США Дональда Трампа зустрітися у Трампа Мар-а-Лаго нерухомості в Уест-Палм-Біч, Флорида
Стратегії
Автор: Емілі Кашен
7 квітня 2017 року
Голова КНР Сі Цзіньпін прибув у Флориді для його першого офіційного саміту з президентом США. 6 квітня, голова КНР пообідав з Дональдом Трампом у власність магната Мар-а-Лаго курорт, з Трампом пізніше розповідав журналістам, що він «розробив дружби» з Сі.

Незважаючи на оптимістичний тон Трампа, вечір був дещо затьмарений швидко наростаючий гуманітарна криза в Сирії, президент США тільки що випустив свою першу велику військову операцію в країні. Однак, як саміт розпочався другий день переговорів між двома лідерами, як і раніше очікується, що центр по спірних питань торгівлі та натискання ядерної загрози Північної Кореї.

У цій історичній першої зустрічі з китайським лідером Президент Трамп знаходиться під значним тиском, щоб виконати свою передвиборчу обіцянку для усунення торгового дефіциту і довести виробничі робочі місця назад в США з Китаю. Під час своєї президентської кампанії, Трамп різко засуджували поточній торговій практиці, розпалюючи побоювання з приводу американо-китайської торгової війни.

«Ми не можемо продовжувати допускати Китай до зґвалтування нашої країни», — сказав Трамп натовпом радісних прихильників в Індіані в минулому році. «Немає робочих місць, тому що Китай має наші роботи». Тодішній кандидат у президенти також звинуватив Китай в маніпулювання своєю валютою, щоб збільшити експорт, і пригрозив накласти штрафні тарифи на китайський імпорт у відповідь. Однак, з моменту вступу на посаду в січні, Трамп не вдалося впоратися з цими загрозами.

Президент США також нібито хоче, щоб Китай знизив тарифи, але вважається, що це питання буде піднято в своїй першій зустрічі з Сі.

У той час як Трамп досі не увінчалися успіхом у зв’язку з тим, що він розцінює як недобросовісну торговельну практику, він зберігав свою критичну позицію по даному питанню. У спробі зробити прибуток для виробничих робітників США, Трамп може використовувати саміт, щоб підштовхнути додаткові китайські інвестиції в американську інфраструктуру. Цікаво, що китайські інвестиції в США більш ніж в три рази в 2016 році до рекордних $45 млрд, а козир залишається критичною з країни нібито строгих обмежень на іноземні інвестиції.

На додаток до теми торгівлі, лідери двох країн також чекають рішення все більш актуальною проблему ядерної програми Північної Кореї. 5 квітня Пхеньян зробив постріл ракетою середньої дальності в японське море, відзначаючи останній в серії випробувальних пусків з комуністичної країни.

У той час як Китай засудив ядерні амбіції Північної Кореї, він до цих пір був дещо неохоче приймають каральні заходи відносно Пхеньяну. Тому XI, як очікується, вийде під тиском Трампа зайняти більш жорстку позицію зі своїм сусідом, з президентом США потенційно викликом для Китаю, щоб активізувати цільові санкції відносно Північної Кореї.

Короткий, дводенний саміт завершиться робочим обідом 8 квітня, але зустріч може мати тривалий вплив на міжнародну політику протягом деякого часу.