США і Китай знайдуть спільну мову по скороченню торговельного дисбалансу

Стримуваної напруженості між двома найбільшими економіками в світі з’являються знову, як Дональд Трамп і Сі Цзіньпін виклав 100-денний план по зниженню торгового дисбалансу

Дональд Трамп і Сі Цзіньпін разом ходити в козиря Мар-а-Лаго нерухомості у Флориді. Президенти двох країн домовилися почати 100-денний план спрямований на вирішення проблеми дефіциту торгового балансу між двома країнами
Стратегії
Автор: Кім Дарра
10 квітня 2017 року,
Дональд Трамп і Сі Цзіньпін уклали свої перші очні переговори з угодою про порушення 100-денний план по усуненню дефіциту торгового балансу між двома країнами.

З початку своєї президентської кампанії Дональд Трамп постійно виступав проти Китаю нібито в крадіжці американських робочих місць за рахунок недобросовісної торгової політики, що робить дефіцит в американо-китайської торгівлі ключовий момент розбіжностей. Дефіцит постала в лютому на $43,6 млрд., з США імпортують 236.4 млрд., а експорт $192.9 млрд.

Звинувачувальний тон трампа і агресивних передвиборних обіцянок щодо цієї диспропорції, які були викликані побоюваннями торгівля бою і створений постійний джерело невизначеності після президентських виборів. Незважаючи на це, міністр торгівлі Уілбур Росс підкреслив, що президент підходили до переговорів з метою збільшення товарообігу між двома країнами.

«Ми дали ясно зрозуміти, що наші основні цілі вдвічі», Росс сказав в інтерв’ю «Фокс Ньюс» 9 квітня. «Один, щоб скоротити дефіцит торгового балансу досить помітно між Сполученими Штатами і Китаєм, і два, щоб збільшити загальний обсяг торгівлі між двома країнами».

В результаті, зусилля щодо зниження дефіциту торгового балансу США, як видається, бути спрямовані на збільшення американського експорту в Китай, а не створювати нові торговельні бар’єри. З цією метою Китай запропонував зняти заборону американського експорту яловичини, а також пропонує більш широкий доступ до ринків в області фінансів, згідно зі звітом, у файненшл Таймс.

Цікаво, що деякі ясні спільну мову виник у переговорах. За словами Росса, Китай висловив активну зацікавленість у зменшення позитивного сальдо торгового балансу з США: «вони висловили зацікавленість у скороченні сальдо торгового балансу, оскільки вона впливає на грошову масу та інфляцію.»

У той час як є більш спільну мову, ніж багато хто очікував, напруженість не повністю розвіялися. За кілька днів, Казначейство США опублікує свій перший звіт про валютно-після інавгурації Трампа, в якому він буде зробити свіжий судження про те, чи є Китай валютним маніпулятором. Втім, Росс був швидкий, щоб висловити, що тертя раніше: “слова прості, дискусії легко, нескінченні зустрічі легко. Важко відчутні результати, і якщо ми не отримаємо відчутні результати протягом перших 100 днів, я думаю, нам доведеться переглянути чи варто, продовжуючи їх.»