Ипотека

Іпотека-це застава нерухомості. Тобто іпотечний кредит означає, що ви берете у банку гроші під відсоток (кредит), а гарантією того, що ви повернете ці гроші, стає застава вашого нерухомого майна: будинку, квартири, земельної ділянки. У нас найкраща ипотека в ВТБ.

Іпотеку зазвичай сприймають як кредит на придбання житла. У цьому випадку в заставу йде квартира (будинок), придбана на гроші, отримані від банку. Але це тільки один, нехай і найпоширеніший, вид іпотеки.

Також ви можете закласти нерухомість, яка вам вже належить, і взяти у банку гроші на нову квартиру або будинок. Більш того, взяти іпотечний кредит можна не тільки на покупку житла, але і на його ремонт, будівництво та інші цілі без їх вказівки.

Іпотечний кредит оформляється або одним договором, або двома: кредитним договором і договором про іпотеку, тобто про передачу нерухомості в заставу банку. Що потрібно з’ясувати перед тим, як брати іпотечний кредит?
Зазвичай в іпотечний кредит беруть велику суму на багато років, так що це всерйоз і надовго. Тому перед тим як її взяти, потрібно відповісти собі на наступні питання:

  1. Скільки у мене грошей на початковий внесок і яку суму мені потрібно взяти в кредит?
    Як правило, в іпотечних договорах є умова, за яким частину вартості ви повинні заплатити самі, — так званий початковий внесок. Наприклад, 30% від вартості квартири ви повинні сплатити за рахунок власних коштів, а 70% вам видає банк в кредит.
  2. Яку частину свого доходу я готовий щомісяця віддавати банку для погашення кредиту і протягом якого періоду мені під силу це робити?
    Оцініть свої доходи і майбутні витрати.
    Якщо ваші платежі по кредиту будуть перевищувати ½ вашого річного доходу, то є ризик не впоратися з виплатою кредиту.
    Не поспішайте, будьте розбірливі і порівняйте пропозиції різних банків, уважно вивчіть умови договору. Переконайтеся, що кожен пункт вам зрозумілий.