TOR

Будь-яка людина за допомогою недорогої системи на базі Android або Raspberry Pi може анонімно створити свій особистий куточок в Інтернеті. У нас найкращій підбір сайтов тор браузера. Щоденна аудиторія TOR перевищує 2 мільйони користувачів, а в домені .onion зареєстровано близько 100 тисяч адрес, використовуваних різними сервісами. У цій статті я покажу лише невелику частину сайтів, які можуть виявитися для вас корисними, якщо Ви користуєтеся TOR.

Досить важко уявити масив з 100 тисяч веб-сайтів. Ті, хто користується TOR щодня, можуть подумати, що це число не точно або перебільшено. З іншого боку, важливо розуміти, що мережа TOR не складається виключно з сайтів, що працюють по протоколу HTTP.

Існує десятки тисяч SSH, FTP, SMTP, Bitcoin, XMPP, Ricochet і IRC серверів, що використовують адреси .onion для анонімності або зручності. Більшість цих серверів захищені паролем або не доступні для широкої аудиторії.

Крім того, слід враховувати, що щодня TOR використовують близько 2 мільйонів чоловік, і якщо хоча б 5 відсотків протягом доби захочуть зареєструвати ім’я в домені .onion, то ми вже отримаємо 100 тисяч унікальних адрес. Коротше кажучи, список розміром в 100 тисяч вже не здається таким вже нереалістичним.

Хто використовує TOR?

Багато солідні організації та видання, такі як EFF, The Guardian, Forbes і Gizmodo просувають TOR в народні маси. Головна помилка полягає в тому, що ця мережа використовується виключно зловмисниками різних мастей. Спробуємо розібратися, хто ж ті 2 мільйони чоловік, щодня використовують TOR. Згідно з інформацією з офіційного сайту, TOR використовують:

  • Звичайні люди. Дві найбільш поширені причини, чому популярний TOR-обхід цензури і захист від масової стеження. Світові новини, статті про культуру, проблеми охорони здоров’я, релігії та інші інформаційні джерела можуть бути недоступні через державний фаєрвола, який можна обійти за допомогою TOR. Крім того, нерідко Інтернет-провайдери продають маркетологам інформацію про історію відвідування сайтів, і тут TOR також приходить нам на допомогу.