Миниистр АПК — Земельная реформа

Дрібні та середні сільгосптоваровиробники відіграватимуть провідну роль в аграрній галузі лише за умови поєднання зусиль та кооперації. Уряд заохочує створення таких об’єднань і в цьому році передбачив фінансовий ресурс для їх становлення та розвитку. Розповів Миниистр АПК — Земельная реформа.

Інформую про параметри цієї програми підтримки.

Коротко суть: держава співфінансує закупівлю обладнання для потреб сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності, беручи на себе 70% витрат.

Потенційні учасники програми – сільгоспкооперативи, до складу яких входить не менше ніж 20 членів, серед яких мінімум одне фермерське господарство. Земельний банк у користуванні кожного з членів СОК – фізичних осіб не повинен перевищувати 100 га. Зрозуміло, що претенденти на держпідтримку мають бути фінансово стійкими, діючими та не мати боргів перед бюджетами.

Компенсації підлягає обладнання зі зберігання та переробки сільськогосподарської продукції. З бюджету компенсується 70% його вартості (без ПДВ), але не більше ніж 3 млн грн на один кооператив.

Співфінансування відбувається шляхом видачі кооперативом постачальнику простого векселя (без права передачі його третім особам), авальованого Мінагрополітики.

Дедлайни: граничний строк виписки векселя – до 1 листопада поточного року; граничний строк пред’явлення векселя – до 15 грудня поточного року.